Pamětní list ve formě bankovky pro DOMINIKA HAŠKA

Read Time:2 Minute, 53 Second

Firma Osobnosti století, ve spolupráci s firmou Legendary Cards, vydává první ceninový pamětní list z plánované ediční řady významných osobností, který je věnován našemu legendárnímu hokejistovi, brankáři Dominiku Haškovi.

Jedna z největších osobností českého, ale i československého hokeje, skvělý brankář, známý doma i ve světě, výjimečná osobnost, zásadový člověk a vzor pro mládež, to vše vystihuje Dominika Haška. Firma Osobnosti století, ve spolupráci s firmou Legendary Cards, vydává první ceninový pamětní list z plánované ediční řady významných osobností, který je věnován našemu legendárnímu hokejistovi, brankáři Dominiku Haškovi. Tento pamětní list ve formě bankovky by měl být zejména připomenutím zlaté éry českého hokeje, jejímž vrcholem byl mimořádný úspěch, od kterého jsme si letos připomněli 25 let. Na turnaji v japonském Naganu, kterému se zcela poprávu přezdívá „turnaj století“, získali naši hokejisté v roce 1998 doposud jediné olympijské zlato.
FOTO: JAROSLAV HAUER

Pamětní list nese název „He saves, he wins“, což je pro osobnost Dominika Haška příznačné. Tento hokejista získal za svoji bohatou kariéru spoustu ocenění. Pokud bychom se nejprve zaměřili na klubová ocenění, tak na domácí scéně je třeba zmínit zejména tituly mistra ligy s mužstvem Pardubic, v NHL pak 2x Stanley Cup s mužstvem Detroit Red Wings. Z individuálních cen je unikátní zisk 6x Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL, přičemž toto ocenění pamětní list také připomíná. Pokud budeme vzpomínat na Haškovy úspěchy reprezentační, jsou to zejména olympijské hry a mistrovství světa v ledním hokeji.

„Pokud budeme já i mužstvo zdraví a udržíme-li si takovou touhu, jaká nás na cestě za pohárem provázela letos, můžeme zase uspět. Možná vyhrajeme i ten poslední zápas sezony. Proto hraju hokej a chytám svůj život,“ říká Dominik Hašek v knize Chytám svůj život.

Dominik Hašek se rozhodl z každého prodaného pamětního listu věnovat 139,- Kč na Základní školu a Praktickou školu SVÍTÁNÍ, která se věnuje studentům se speciálními vzdělávacími potřebami.

„Ze skromné školičky s 26 žáky je dnes organizace se zhruba 150 zaměstnanci, jež dohromady pečuje o 700 žáků a klientů. Kdo by to byl tehdy řekl, že děti, o které se tenkrát žádné jiné zařízení nechtělo starat, budou mít k dispozici celou škálu nejrůznějších vzdělávacích i doplňkových služeb a ještě k tomu budou veřejně vystupovat na řadě prestižních kulturních a společenských akcích nejen v Pardubickém kraji, ale i mimo něj,“ říká ředitelka Mgr. Miluše Horská.

Autorem pamětního listu je slovenský grafik Matej Gábriš, který je specialistou na ceninovou grafiku. Fotografiemi pak do projektu přispěl Jiří Koliš, známý sportovní fotograf. Tisk pamětního listu probíhal ve dvou tiskárnách, Státní tiskárně cenin a Tiskárně Impéria, a to za nejpřísnějších požadavků na kvalitu ceninového tisku. Při výrobě se postupovalo podobným způsobem, jako u tisku skutečných bankovek. Náklad pamětního listu je 3999 kusů číslovaných a 399 kusů anulátů, což jej dělá sběratelsky velmi zajímavým. Z ochranných prvků můžeme vyzdvihnout zejména hlubotisk, přičemž portrét, zhotovený touto technikou, dominuje přední straně. Dále je to například sklopný efekt, UV barva, mikropísmo a řada dalších. Použitý papír je bankovkový s vodoznakovým motivem lipových listů, který nabízí pouze Státní tiskárna cenin. Také způsob číslování je stejný, jaký známe z našich současných bankovek.

Pamětní list by měl být určen nejen pro příznivce ledního hokeje a sběratele ceninových tisků, ale i pro širokou veřejnost. „Pevně doufáme, že si tento pamětní list najde svoje místo mezi sběrateli a příznivci ledního hokeje a bude krásným připomenutím nejen osobnosti Dominika Haška, ale i největšího úspěchu českého hokeje,“ dodávají Ferdinand Hrbek a Jiří Kuča z firmy Osobnosti století.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Přes padesát představení nabídne pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží
Next post Zelený Raoul v Galerii Tančící dům opět provokuje
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. Leona Machálková slavila v Lucerně 30. let na scéně
  30 let své pěvecké kariéry musela Leona Machálková pořádně oslavit. A jak jinak, než jedinečným koncertem. Proto 6. května aplaudovala vyprodaná Lucerna nejen Leoně Machálkové, ale také jejím hostům na pódiu. Koncert „Leona 30 let na scéně“ se povedl do poslední písničky.   Vybírat repertoár na koncert „Leona 30 na scéně“ bylo hodně těžké, vždyť Leona Machálková za svoji kariéru vydala 9 sólových alb a nazpívala […]
 2. Felix Slováček zve na koncert k 60. výročí na scéně do pražské Lucerny
  Spojit oslavu výročí šedesáti let na scéně a 80. narozeniny hodlá známý hudebník Felix Slováček koncertem v pražské Lucerně. 2. května se fanoušci mohou těšit na show, v níž kromě oslavence v doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka vystoupí Helena Vondráčková, Karel Vágner, Sisa Sklovská, Ondřej Ruml, Jan Smigmator, Ondřej Provazník, Felix Slováček Jr., Anna Julie […]
 3. Zpěvák a herec Milan Peroutka slaví „Kristova léta“  a 10 let s kapelou Perutě…
  Milan Peroutka slaví “Kristovky” a hodlá se s chutí a navážno „rozperutit“ Je synem slavného muzikanta z legendární kapely Olympic. V muzikálu složeném z jejích hitů hraje hlavní roli. Kromě mnoha dalších divadelních rolí má bohaté zkušenosti i před kamerou. Jeho srdcovkou je však kapela Perutě. On sám letos slaví 33. narozeniny a kapela desáté. Herec, zpěvák, moderátor […]
 4. Leona Machálková oslaví 30 let na scéně v pražské Lucerně
  Rok 2023 je pro Leonu oslavou 30. let na scéně a tak toto výročí oslaví velkolepě v pražské Lucerně 6.5. od 19:00 s mnoha hvězdnými hosty. Do pražské Lucerny na koncert „Leona 30LET“ na scéně si zpěvačka pozvala hvězdné hosty. Vystoupí Marie Rottrová, Petr Kolář, Jaroslav Svěcený, Jan Bendig, Lenka Graf, Felix Slováček jr., Marian Vojtko […]
 5. Dívčí skupina Vesna bude reprezentovat Česko na letošní Eurovizi
  Od fanoušků získala v národním kole rekordních dvaadvacet tisíc hlasů Vesna, šestičlenná dívčí skupina hudebnic z pražské konzervatoře Jaroslava Ježka, uspěla v hlasování posluchačů s písní My Sister’s Crown. Pod textem zpívaným v češtině, ukrajinštině, angličtině a bulharštině jsou podepsány Patricie Fuxová, Tanita Yankova a Kateryna Vatchenko. Letošní Eurovizi hostí britský Liverpool. Zástupce Česka v soutěži […]