Legendární skupina ELÁN se vrací a má nový videoklip

Read Time:3 Minute, 6 Second

Největší česko-slovenská hudební legenda – skupina Elán připravila velkou novinku. Kromě vyprodaných koncertů, které kapela připravuje v Praze a v Bratislavě, vydala novou skladbu, která je příjemným překvapením i pro nejskalnější fanoušky. Píseň „Znova sa ma dotkni“ je podle kapely jednou z jejich nejlepších, spolu s tradiční dávkou elánovské kvality a zvuku posouvá jejich tvorbu opět i trochu jiným směrem.

Skupina má za sebou obdivuhodnou kariéru. Ani po tisících vystoupeních a nových skladeb je hudba nepřestává bavit a stále při ní pociťují stejné vzrušení. „Když jdu do studia, je to stejné jako před dvaceti lety. Takže jediné, v co je třeba doufat, že to bude i nadále fungovat,“ prozradil lídr Jožo Ráž. Nová skladba Znova sa ma dotkni má všechno, co fanoušci kapely už léta oceňují. Kvalitní hudbu, silný a výpovědní text i příběh, se kterým se může ztotožnit doslova každý.

Autorem hudby je dlouholetý člen Elánu Ľubo Horňák, který ve skupině hraje na klávesové nástroje. Text napsal jeden z dvorních textařů ​​kapely Juraj Soviar. „Nechci znít pateticky, ale je to určitě moje nejosobnější písnička. Pokud pomůže vám, tak jak pomohla mně, tak pak žádná ztráta není ztrátou a v životě nic neskončilo,“ řekl Horňák na adresu písně Znova sa ma dotkni. Podle Jože Ráže je to pro Ľuba srdeční záležitost a jeho velmi intimní píseň.

Spolupráci na novém singlu si pochvaloval i Juraj Soviar: „Písnička vznikala ve velmi příjemné a citlivé atmosféře. Ľubovi Horňákovi děkuji za citlivý přístup k tématu a Joži Rážovi za skvělou interpretaci. Skladba je o věčné lásce mezi ženou a mužem a já doufám, že posluchačům přinese radost a čas na rozjímání.“ Skladba se dostává do rádií v květnu, v období měsíce lásky. Tím chce skupina ještě více zdůraznit její hlavní poselství.

Spolupráci na novém singlu si pochvaloval i Juraj Soviar: „Písnička vznikala ve velmi příjemné a citlivé atmosféře. Ľubovi Horňákovi děkuji za citlivý přístup k tématu a Joži Rážovi za skvělou interpretaci. Skladba je o věčné lásce mezi ženou a mužem a já doufám, že posluchačům přinese radost a čas na rozjímání.“ Skladba se dostává do rádií v květnu, v období měsíce lásky. Tím chce skupina ještě více zdůraznit její hlavní poselství.

FOTO: Jaroslav Hauer

Elán se postupně připravuje na blížící se koncerty. Je proto přirozené, že fanoušci by chtěli znát odpověď na otázku, jestli někdo nahradí Vaša Patejdla. „Vašo se nahradit nedá. Vašo zůstává v Elánu už navždy. Potřebujeme někoho, kdo bude hrát na klávesy. Živé ruce, které zahrají jeho party, protože my hrajeme zásadně jen živě. Přizvali jsme tedy do kapely nového člena, Pavla Bartovica,“ řekl Jano Baláž. Na koncertech se tedy skupina představí už i se svým novým členem, kterým je klávesový hráč Pavol Bartovic. V minulosti hrál s několika předními zpěváky, například i s Marikou Gombitovou a byl součástí několika velkých hudebních projektů.

Elán vydal do roku 2019 15 studiových alb. To poslední se jmenuje Nejvyšší čas. Od té doby si dali od tvoření a živých vystoupení pauzu.

O velké popularitě hitů legendární kapely svědčí také obrovský zájem o jejich koncerty. Během pár měsíců se jim podařilo více než rok před termínem dvakrát za sebou vyprodat Zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě a dvakrát pražskou O2 arenu. V Praze odehrají koncerty Elán 70 a Elán 70 pre Vaša, poté se přesunou do Bratislavy, kde k těmto dvěma koncertům přidají i speciální koncert Elán 70 Rock Symphony. Vstupenky na tento koncert jsou k sezení a koncert je již nyní téměř vyprodán, takže všichni zájemci by si měli pořídit lístky co nejdříve. Do Prahy se vracejí 7. února 2025, aby i českému publiku odehráli koncert se symfonickým doprovodem. „Každý koncert bude trochu jiný, ale vždy to bude Elán,“ dodal lídr Jožo Ráž.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post GRAFOMAN v pondělí na Nově
Next post PETR ŠVANCARA V KNIZE „JÁ SU JÁ“
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 3. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]
 4. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]