Pečená zmrzlina v Obecním domě

Read Time:2 Minute, 22 Second

Secesní perla Prahy hostila známé tváře. V restauraci se podávala pečená zmrzlina zapečená v briošce. Frozen Bliss přišel ochutnat Rey Korantng, doc. Karel Havlíček, doc. Jan Měšťák, Zdeněk Barták, Miloš Schmiedberger a Bohuš Matuš.

Než se známé tváře pustily do ochutnávky, provedla je spisovatelka a producentka této akce Alka Hájková krátkou historií tohoto místa: Secesní perla Prahy, stoji na místě, kde býval kdysi příkop. Ten byl součástí středověkého opevnění oddělující Staré Město od Nového. V roce 1380 v sousedství brány vznikl Králův dvůr. Tento areál nechal vystavět král Václav IV. syn Karla IV. jako městskou rezidenci a sídlo českých králů. V lednu 1912 byl na místě bývalého Králova dvora slavnostně otevřen Obecní dům „Protože rozpočet byl výrazně překročen, říkalo se Obecnímu domu ‚Dům u zakopaných miliónů‘.

My jsme v jedné z nejkrásnějších secesních restaurací v Evropě. Nejen zde, ale i vedle v kavárně se scházely významné osobnosti napříč profesemi. Cateringová firma Vyšehrad 2000 tady již desítky let připravuje pro své hosty gastronomické lahůdky mezi které patří i vlastní výroba zmrzliny. Ta se připravuje denně čerstvá a je hotová za 15 minut. Zákazníci si ji můžou sníst jak tady, tak si ji můžou odnést v termo krabičce domů nebo do kanceláře.

Vyrábí se zde 25 druhu zmrzlin a každý den tady najdete jinou nabídku 6 zmrzlin. Všechny ovocné příchutě jsou sorbety, a tedy jsou bez laktózové. Dnes můžete také ochutnat sorbety – moruše, mango, jahoda zmrzliny – studentská pečeť, vanilka, pistácie.

„Moc děkujeme za pozvání, Natálka si zmrzku moc užila,“ řekl s nadšením Bohuš Matuš. Nápad pečené zmrzliny si pochvaloval také Karel Havlíček. „Rád chodím na akce, které připravuje paní Hájková. Dnes jsem kvůli zmrzlině utekl na chvíli ze sněmovny,“ řekl Karel Havlíček. Skladatel Zdeněk Barták při ochutnávce zmrzliny už přemýšlel nad letní akcí Sokola, ke které složil velmi hezkou hudbu. Na konci léta čeká skladatele oslava narozenin. „Zatím je to pro mě ještě daleko“.

„Ochutnal jsem nejen pečenou, ale kornoutkovou zmrzlinu. Je to zajímavý nápad,“ řekl moderátor Rey Koranteng, který zde moderoval právě Alce Hájkové křest podcastových rozhovorů. Ani fotograf Miloš Schmidberger nešetřil chválou: „Skvělý nápad, noblesní akce. Dnes dát takovou sešlost dohromady je náročné. To si ta zmrzlina snad ani nezaslouží,“ řekl s humorem. Jeho slova fotografovi potvrdila právě producentka Alka Hájková.

„Pozvala jsem také například Zdeňka Mahdala, Jana Čenského. Oba ale zahajují festival ve Zlíně. Felix Slováček musel odjet hrát na pohřeb kamarádovi z tenisu a Michal David odletěl pracovně na Tenerife. Bohužel na poslední chvíli se omluvil i Jaroslav Sapík, kterého čeká v nemocnici náročnější zákrok,“ dodala organizátorka akce. Dát dohromady takovou plejádu lidí není jednoduché. Spolupracuji s lidmi, řekla bych, první kategorie, a to jsou osobnosti časově vytížené. Pro mě to byl krásný zážitek a já jim všem děkuji, že dorazily. Obecní dům je skvost sám o sobě a gastronomie je zde jedinečná. Máme být nač hrdí,“ dodává Hájková.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Hrabě Monte Christo od 4. července v kinech
Next post MARTINA PÁRTLOVÁ vydává debutové album 
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 3. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]
 4. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]