Dětský balet Praha vzdá Popelkou hold Vlastimilu Harapesovi ve vyprodaném Divadle na Vinohradech

Read Time:1 Minute, 37 Second

Dětský balet Praha uvede 16. června v Divadle na Vinohradech premiéru baletu Popelka. Celé představení bude věnováno památce Vlastimila Harapese, který s ním byl roky úzce propojen a byl i jeho patronem. Na konci večera proběhne malé rozloučení a vzpomínka na tohoto významného umělce, který nás nedávno opustil.

 

Dětský balet Praha má za roky své existence velmi široký repertoár. I přesto se letos rozhodl sáhnout po zcela novém kusu, kterým je právě Popelka. Původně se touto premiérou chtěl pouze rozloučit s končící taneční sezónou, situace se ale vyvinula jinak. „Nikdo ještě donedávna netušil, že se mladí tanečníci budou muset s těžkým srdcem rozloučit také se svým dlouholetým patronem a mentorem, panem Vlastimilem Harapesem, který nedávno po těžké nemoci zemřel,“ říká vedoucí souboru Veronika Zídková.

Jak je u Dětského baletu Praha zvykem, půjde o velkolepé představení. Diváci se zaposlouchají do překrásné hudby Sergeje Prokofjeva a budou moct sledovat mladé tanečníky, kterých v prostředí pohádkové scény, nádherných a stylových kostýmech a pestrobarevných projekcích vystoupí více než sto padesát.

 

V představení se objeví i několik významných tanečních hvězd. V roli macechy se představí Alexander Katsapov, emeritní první sólista a současný baletní mistr Baletu Národního divadla. V neméně komické roli bude k vidění Veaceslav Burlac, demisólista Baletu Národního divadla. Popelka, princ, zlá macecha i závistivé sestry ožijí v pohádkovém představení v choreografii ušité na míru tomuto souboru a interpretům podle původní choreografie Fredericka Ashtona a anglického Královského baletu v Londýně.


Navzdory velké radosti z nově nastudovaného kusu, bude mít premiéra Popelky smutný podtón. „Na konec večera si soubor připravil malé rozloučení a zavzpomínání na svého patrona a ochránce, pana Vlastimila Harapese, který bude mladým umělcům opravdu chybět,“ vysvětluje Veronika Zídková. Rozlučkovou část večera bude moderovat Karel Voříšek, mezi diváky zasednou mnozí mistrovi přátelé i spolupracovníci. Vlastimil Harapes představením tohoto souboru pravidelně propůjčoval svůj sametový hlas pro roli vypravěče. Popelka neměla být výjimkou, ale bohužel se tato spolupráce kvůli náhlému odchodu pana Harapese již neuskuteční.
Foto: Jaroslav Hauer

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sbírka povídek Haliny Pawlowské …. A přeskočila jiskra
Next post Michael Kocáb brzy oslaví 70. narozeniny a vydává reedici jeho první sólové desky s názvem: POVÍDALI, ŽE MU HRÁLI.
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 3. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]