Nová kuchařka Cukrařinka Pečeme s láskou se křtila moučkovým cukrem

Read Time:3 Minute, 55 Second

Pečení se věnuje přes dvanáct let, počty dortů, které vytvořila, jdou do tisícovek. Teď ale Andrea Burešová Lišková vydala svou první knihu pod názvem Cukrařinka Pečeme s láskou.

Mezi kmotry nechyběla její sestra Alice Bendová, ale i herec Roman Vojtek či zpěvák Václav Noid Bárta. Podpořit kuchařku přišla i herečka Patricie Pagáčová, které bylo obzvlášť sympatické, že část výtěžku z prodeje knížky jde na opuštěné pejsky.
FOTO: HAUER JAROSLAV

Křtilo se v pražském Flamingo Lounge & Bar v Dlouhé ulici, a to netradičně. „Čím budeme křtít?“ ptal se Roman Vojtek. „Přece moučkovým cukrem,“ usmívala se Andrea. „Moje kuchařka je jiná v tom, že jsou v ní i tři psí recepty,“ představovala svou knížku. „Část výtěžku jde na pejsky ze spolku Dočasky.cz, od kterých sama pejska mám. Pomoc nejen lidem, ale i zvířatům je pro mě v životě důležitá, takže jsem to takto propojila,“ dodává. Jde o její autorskou prvotinu. „Když mě oslovil Albatros, jestli bych nechtěla kuchařku vydat, myslela jsem si původně, že si spletli mailovou adresu. Pak mi ale manžel i sestra řekli, že bych do toho jít měla, tak jsem je poslechla,“ vysvětlila.


Ačkoli dortů napekla velké množství, sama si je nedopřává. „Vůbec sladké nejím a ochutnávám jen minimálně, třeba když dělám nový krém. Ale když přede mne dáte bůček, uherák, brambůrky, nebo hranolky, tak to bude hned pryč,“ směje se autorka, která má na kontě i opravdu mimořádné výrobky. „Jsou i dorty, na kterých strávím třeba čtrnáct dnů. Takový dort pak má i 300 kilo. Dělala jsem třeba repliku kasina pro narozeniny kasina ve Vestci, které má náš rodinný kamarád. Pro ně jsem tvořila i dort ve tvaru rulety či hracího automatu,“ dodala.S pečením začala, když se jí narodili synové a z původního koníčku se stala profese. Dařilo se jí natolik, že si její dorty začaly objednávat i mnohé celebrity a stále se k ní vrací. „Už asi čtyři roky si od Andrejky objednáváme dorty na všechny oslavy našich dcer, protože umí vytvořit nejlepší Elsy a Anny a k tomu jsou chuťově špičkový, máme je rádi,“ nešetřil chválou zpěvák Vašek Noid Bárta. I když sám si drží figuru a cvičí, občas sladkým zhřeší. „Jeden den v týdnu si sladké můžu dovolit, většinou je to neděle. Třeba když nám Andrejka na sobotní oslavu upeče dort, tak já ho v neděli dojím,“ směje se rocker.

I Roman Vojtek si u Andreji objednává dorty pro své děti. „U syna se motivy mění, jeden rok měl Minecraft, další na něm byl Pikachu,“ říká. Sám herec ale na křtu dobrotám odolával. „Se sladkým jsme celoživotní kamarádi, i když jsme momentálně trošku na nože. Dal jsem si dvouměsíční výzvu, že vydržím bez sladkého, takže už měsíc jsem neměl žádný přidaný cukr. Ani v nápoji, piju jenom vodu,“ vysvětluje. „Já dorty péct neumím, tak to nechávám na jiných. Ale někdy peču, třeba zdravé banánové muffiny z mandlové mouky, bez cukru,“ dodává.

I Roman Vojtek si u Andreji objednává dorty pro své děti. „U syna se motivy mění, jeden rok měl Minecraft, další na něm byl Pikachu,“ říká. Sám herec ale na křtu dobrotám odolával. „Se sladkým jsme celoživotní kamarádi, i když jsme momentálně trošku na nože. Dal jsem si dvouměsíční výzvu, že vydržím bez sladkého, takže už měsíc jsem neměl žádný přidaný cukr. Ani v nápoji, piju jenom vodu,“ vysvětluje. „Já dorty péct neumím, tak to nechávám na jiných. Ale někdy peču, třeba zdravé banánové muffiny z mandlové mouky, bez cukru,“ dodává.

To Patricie Pagáčová peče ráda, dorty ale jíst nemusí. „Přiznám se, že na sladký úplně nejsem. Čas od času si něco dám, ale spíš než dort, je to kousek čokolády,“ svěřila herečka. „Pečení mě ale strašně baví. Peču pro celý barák, pro rodiče, jen já to pak moc nejím. Ráda peču i dorty, ale nedělám žádné složité. Neumím to tak, jako Andrea,“ dodává.

Co se jídla týká, je sestra autorky, Alice Bendová, pravým opakem. „Já sladký miluju, ségra ho nejí vůbec, tak já to za ni doháním. Mám ráda třeba tiramisu s hodně krémem, čokoládu, a taky sladký od sestry. Třeba její černý piškot a mascarpone krém s malinami,“ říká. Sama se ale k pečení nehrne. „Moc mi to nejde, proto mi, co se týká dortu, říká dcera Alička: Mami, nech to radši na tetě,“ směje se. „Každý rok chce nějaký jiný. Jednou měla od ségry třeba krásný gymnastický, když dělala gymnastiku a akrobacii,“ prozrazuje.

O občerstvení na křtu se postarali Jenda Jirka z show Peče celá země a Spice Catering. Mezi hosty nechyběly ani další známé osobnosti, například zpěvák Petr Kutheil. Na to, jaké dorty Andrea dělá, se můžete podívat na jejím Instagramu @cukrarinka a novou knihu si lze zakoupit například v nakladatelství Albatros.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Čestmír Mázl je opět zpátky v lékařském! Kdyby však tušil…
Next post Felix Slováček slaví 80. narozeniny a 60 let na scéně
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]
 3. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 4. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]