Bezpečná Evropa? Pravdy a lži

Read Time:3 Minute, 34 Second

V Evropě není bezpečno, velkým problémem je islamizace, varuje expert David Bohbot v nové knize

Evropa už není tak bezpečná, jak bývala, soudí jeden z našich nejvýznamnějších česko-izraelských bezpečnostních expertů David Bohbot, rodák z Haify, který už třicet let žije v České republice. Aby na rizika upozornil a varoval před nimi, rozhodl se vydat knihu, která právě vyšla pod názvem Bezpečná Evropa? Pravdy a lži a nabízí odpovědi na řadu palčivých otázek. 

Mluví anglicky, arabsky, česky i francouzsky, knihu se ale rozhodl napsat v angličtině. Editorem české verze se stal spisovatel a scenárista Libor Adam. „Na knize jsme pracovali půl roku. Mnoho mi to dalo. Pobavila mě a zároveň poučila, protože jsem se dozvěděl o různých pro mě neznámých stránkách života v Izraeli,“ soudí Libor Adam, který společně s autorem a dvěma kmotry knihu během křtu v hotelu Panorama uvedl do života.

„Kniha je určena pro všechny občany, kteří se starají o bezpečnost, mají strach o svou rodinu a chtějí mít jistotu, že ta stejná situace, kterou máme dneska, zůstane ještě dvacet, třicet, možná i padesát let a třeba se i zlepší,“ říká David Bohbot, který je také ředitelem pražského Centra pro výzkum terorismu. „Narodil jsem se a vyrostl v Izraeli a celý můj život ovládala válka a terorismus. Posledních několik let cítím, že už nejsme v bezpečí a vidím konkrétní hrozby – radikalizaci a islamizaci,“ říká autor s tím, že chce použít své zkušenosti, praxi a kontakty v Izraeli ke zvýšení naší připravenosti. „Tato knížka je další krokem v mé práci. Je to můj způsob jak varovat, informovat a připravit nás na těžké časy, které přijdou,“ doplňuje.

Jeho novinka je plná informací o hrozbách, jimž současná Evropa čelí. A nejen to, David v ní ze své pozice bezpečnostního experta předkládá nejen varování, ale i jasná řešení. Ta vycházejí jak z jeho vzdělání a praxe, tak ze zážitků v jeho dětství a dospívání v Izraeli. To vše se čtenář dozví populární formou volného vyprávění a velmi jasných úvah a rozhovorů, které autor za svůj bohatý život poskytl.

Na úspěch knihy si izraelským košer vínem připili tři Davidovi přátelé – předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, vojenský analytik a zbrojní expert Jaroslav Štefec a Zuzana Weisskopf. „Pro mě je kniha zajímavá jako pro ženu a matku, která se narodila v naší zemi, v našem kulturním prostředí. David zná život a mentalitu tady, ale narodil se v Izraeli a v knize zodpoví spoustu otázek,“ říká politička. „Mně se na této knížce nejvíc líbí, že je o dvou věcech – první je o člověku Davidu Bohbotovi a druhá je, že David je naprosto konzistentní ve svých názorech. Kniha podtrhuje Davida Bohbota jako odborníka na jedné straně a jako člověka na té druhé,“ soudí Jaroslav Štefec.

A co je podle Davida Bohbota tou nejpalčivější hrozbou? „Netýká se jenom České republiky, ale celé Evropy. Islamizace, radikalizace, to je velký problém, kterému budeme muset čelit, a je to jenom otázka času. Nesmíme zapomenout, že dnes jsem součástí Schengenu. Nemáme hranice, nemáme se kde a jak bránit. A to bude největší problém, kterému budeme muset čelit. Je lepší se na to připravit hned,“ vysvětluje. Všechny jeho názory a poznatky se dozvíte v jeho nové knize, na jejímž křtu nechyběly ani další významné osobnosti – například bývalý příslušník francouzské cizinecké legie a expert v oblasti bezpečnosti a sebeobrany Stanislav Gazdík či místopředseda Trikolory Josef Sláma.

Kdo je David Bohbot?

Narodil se v roce 1968 v Haifě na severu Izraele. Po skončení střední školy a absolvování vojenské služby u námořnictva se stal příslušníkem záložních výsadkových jednotek v Izraeli. Několik let žil, studoval a pracoval v USA. Je občanem České republiky, ve které od roku 1996 žije a podniká. Kromě rodného jazyka plynně hovoří česky, anglicky a arabsky, na úrovni odborné konzultace i francouzsky. Je vysoce kvalifikovaným a mezinárodně uznávaným bezpečnostním expertem s mnoha zahraničními kontakty. Ve svém oboru působí jako konzultant, analytik a lektor, je ředitelem Centra pro výzkum terorismu se sídlem v Praze. Jeho obory jsou extrémistické projevy islámu, bezpečnostní složky a koncepce obrany státu. Je aktivním trenérem střelby a bojového umění Krav Maga. Už více než 18 let se věnuje profesionálně pojaté bezpečnostní osvětě na českých školách, kde bez nároku na honorář pořádá speciální semináře a seznamovací kurzy Krav Maga. Má dvě děti, synovi je 26 a dceři 24 let, dva psy a 3 kočky.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Na Kaskadéra v pražském Cinema City IMAX přišel i Kohák
Next post GRAFOMAN v pondělí na Nově
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 3. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]
 4. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]