ANETA LANGEROVÁ vydáva dvoudiskovou kompilaci ZÁZRAČNÁ PÍSNĚ KRAJINA 20 LET

Read Time:2 Minute, 58 Second

„Je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná… ” Takhle poeticky uvádí Aneta Langerová své nové dvojalbum, které vychází 15. března 2024 a v němž zavzpomínala na dvacet let se zpěvačkou, která jednou měla na hlavě šachovnici, jako první v historii české popkultury zažila mileniální davovou psychózu, zatímco chtěla jen hrát a zpívat. Zázračná písně krajina 20 LET je název dvoudiskové kompilace, kterou Langerová osobně sestavila především jako oslavu hudby a spolupráce s muzikanty, autory písní a producenty, již ji na její cestě provázeli a podporovali.

„Nezapomenutelní Ivan Král a Michal Hrůza mě navedli na ten rozhodující krok tvořit své vlastní písně.  Honza Muchow byl průvodcem při natáčení mých prvních autorských písní, za což mu ze srdce děkuji.  Dal mi prostor. A to je něco, co mladý člověk neví, že může mít, jen to někde ve skrytu duše cítí. Díky Martinu Ledvinovi za Jsem, Jakubovi Zitkovi za naše společné radosti při práci Na Radosti i za eleganci Dvou sluncí,” vzpomíná Aneta.

Na dvojalbu Zázračná písně krajina 20 LET posluchači naleznou písně z roku 2004, kdy vyšla Anetina první studiová deska Spousta Andělů, dále z alb Dotyk (2007), Jsem (2009), Na Radosti (2014), i z posledního alba Dvě slunce (2020). Najdeme zde celkem 39 písní, včetně těch nejoblíbenějších. Nechybí hity, jakými jsou Voda živá, Malá mořská víla, Hříšná těla, křídla motýlí, Svatá Kordula, Tráva, Bílý Den, neopakovatelně atmosférické skladby z živých koncertů, dvě nadační písně – Píseň pro Světlušku (2006) a Píseň pro Olgu (2023) a nová gospelová autorská skladba s názvem Zázračná písně krajina (2023). „Děkuji v ní písni za to, že mě provází životem. Představuje nekonečný svět fantazie, který si v sobě nosím od dětství, i jsem vděčná za to, že mě pořád neopustil. Je to místo, ve kterém se cítím bezpečně a nemusím ho nikomu vysvětlovat, můžu si v něm snít o čemkoliv, co mě napadne, a na základě toho spoustu věcí přenášet do reality,“ říká Langerová o novém songu. V nahrávce zazní kromě zpěvaččiny milované kapely a smyčcového tria rovněž hlasy sboru Maranatha Gospel Choir – pod taktovkou Kateřiny Kvintusové.

Singl Zázračná písně krajina: https://AnetaLangerova.lnk.to/ZazracnaPisneKrajinaSingl

Videoklip zachycuje neopakovatelnou atmosféru a vzájemné hudební působení Anety Langerové, kapely, smyčcového tria a početného gospelového sboru při živém nahrávání ve Studiu A Českého rozhlasu v Karlíně. Díky režii Vítka Bělohradského, citlivé kameře Vojtěcha Vančury, střihače Jakuba Helise a postprodukci Studia Pokrok vstoupíte do hudební krajiny, kde nikdo není sám.

Videoklip Zázračná písně krajina: https://www.youtube.com/watch?v=MC5-KCBRmj4

Album vydává v pátek 15. března 2024 Art Shock v exkluzivní distribuci Supraphonu.

Album Zázračná písně krajina 20 LET: https://AnetaLangerova.lnk.to/ZazracnaPisneKrajina20Let

Hudební oslava bude dále pokračovat na koncertech turné Zázračná písně krajina 20 LET s Anetinou kapelou a smyčcovým triem po celé naší zemi i na Slovensku. Jarní turné zahájí svou pouť v březnu 2024. První koncert odstartuje 18. března v brněnském Sono Music Clubu a 19. března v divadle Studio DVA v Praze. Kromě těchto zázračných koncertů z turné se bude slavit i na festivalech a slavnostech, na kterých Aneta Langerová také ráda od začátku vystupuje.

Vyvrcholením hudebních oslav se stanou výjimečné podzimní koncerty s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod názvem Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická na jedinečných místech v Praze, Brně a Ostravě. Anetu na nich doprovodí nejenom její kapela a smyčcové trio, ale i filharmonický orchestr.

Veškeré informace o Anetě, vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na:

www.langerovaaneta.cz   /  https://www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial  / www.instagram.com/langerova_aneta

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Třetí koncert ELÁNU v O2 aréně bude se symfonickým koncertem
Next post Vzpomínkový koncert na Naďu Urbánkovou bude v pražské  Lucerně
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 3. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]