Mireille Mathieu zve fanoušky na svůj druhý pražský koncert v Kongresovém centru

Read Time:2 Minute, 18 Second

Česko má v mém srdci speciální místo, říká Mireille Mathieu.

Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu patří ve svém žánru mezi nejzářivější světové hvězdy. Během své šedesátileté kariéry si zpěvačka zamilovala Česko a Češi si na oplátku zamilovali ji. Ostatně lásce je věnováno i aktuální světové turné s názvem ANNIVERSARY TOUR – 60 YEARS OF LOVE. Na Mireille Mathieu se fanoušci mohou těšit 10. prosince a nově i 11. prosince 2023, oba koncerty odehraje se svojí doprovodnou kapelou v Kongresovém centru.

V pražském Kongresovém centru proběhl v rce 2022 koncert francouzské šansonierky Mireille Mathieu.

Mireille Mathieu působí na hudební scéně od 60. let 20. století. Svou hudební tvorbu zasvětila žánru šansonu, je tak přímou nástupkyní a pokračovatelkou odkazu legendární Édith Piaf. Během své neuvěřitelné kariéry nazpívala přes 1 200 písní ve 12 jazycích a celosvětově prodala přes 200 milionů hudebních nosičů. Na svém kontě má duety s největšími pěveckými hvězdami jako Paul Anka, Charles Aznavour, Tom Jones, Julio Iglesias a řadou dalších. Její písně jako Mon Credo, Acropolis Adieu či Santa Maria de la Mer se nesmazatelně zapsaly do hudební historie.
Foto: Jaroslav Hauer

Láska k Česku

Přestože zpěvačka vystupovala na nejprestižnějších pódiích po celém světě, Česká republika má v jejím srdci speciální místo. Důkazem toho jsou videoklipy k písním Le premier regard d’amour a Barcarole, které natáčela na Pražském hradě.

„Do Prahy jsem poprvé zavítala v roce 1967 a dodnes si pamatuji, jak vřele mě zdejší publikum přivítalo. Opravdu ráda se sem vracím. V roce 2017 jsem zde dokonce s Pražským symfonickým orchestrem nahrála album s osmnácti slavnými klasickými skladbami a v roce 2018 jsem měla možnost natočit své videoklipy na Pražském Hradě a Karlově mostě. Praha pro mě tedy znamená mnoho,“ vzpomíná Mireille Mathieu.

 

Koncert plný hitů

Aktuální koncertní turné s názvem 60 YEARS OF LOVE přinese fanouškům to nejlepší ze šesti dekád úspěšné hudební dráhy Mireille Mathieu. Protože na sobě šansoniérka neustále pracuje a trénuje svůj hlas, drží se dodnes na hudebním vrcholu. Její vystoupení jsou proto i v současnosti hojně vyhledávána a kladně hodnocena. „To, že stále koncertuji, je dáno tím, že jsem vždy byla a budu sama sebou. Celý život dělám, co miluji, tedy zpívám. Zpěv je pro mě jako kyslík, je mou přirozeností,“ vysvětluje zpěvačka.

Slavík z Avignonu, jak se Mireille Mathieu přezdívá, dává do každé písně kus své srdečnosti a nadcházející pražský koncert nebude výjimkou. Jedinečnou atmosféru večera prostoupeného šansonem podtrhne doprovod francouzského orchestru, který samozřejmě přijede s Mireille Mathieu.

„Je nám nesmírnou ctí, že můžeme hostit koncerty této výjimečné zpěvačky. Její ikonický hlas okouzlí české diváky na dvou koncertech v prosinci a symbolicky tak uvítá příchod vánočních svátků. Součástí koncertu tak budou určitě i vánoční písně a koledy,“ doporučuje Květa Havelková, tisková mluvčí společnosti JVS Group.

Vstupenky na oba koncerty lze zakoupit pouze v síti Ticketportal

 

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
67 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Tým Orion – Moto Racing Group posilní na Dakaru Drdaj, Prokeš, Romančík
Next post Podrobný fotoreport z koncertu Mireille Mathieu v pražském Kongresovém centru
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 3. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]