Unikátní starožitnictví v Praze otevřely Gondíková, Verešová a další celebrity

Read Time:3 Minute, 54 Second

Nový obchod se starožitnostmi, Antik Art Gallery, se za účasti známých osobností právě otevřel v pražských Malvazinkách. Za vším stojí jeho majitelka Hana Lucie Habor, žena s neuvěřitelně silným osobním příběhem. Prošla si dětským domovem i nemilující pěstounskou rodinou. Dnes je šťastnou mámou šesti dětí a majitelkou luxusního starožitnictví.

Na slavnostní otevření dorazila řada osobností ze světa showbyznysu, mezi kterými nechyběly Adéla Gondíková, Ivana Jirešová, Lela Vémola či Andrea Verešová. „Lucie, paní majitelka, se rozhodla, že předá velice výraznou částku nadaci Andrei Verešové Pomáhejme dětem,“ oznámil před přestřižením pásky moderátor Bořek Slezáček. „Fungujeme už více než patnáct let. Nechlubím se tím, protože to dělám ze srdce ráda. Chci pomoct talentovaným dětem z dětských domovů realizovat jejich sny,“ děkovala modelka Andrea Verešová, která pro svou nadaci převzala šek v hodnotě 50 000 Kč.

„Ze začátku jsem jen sbírala věci, které se mi líbily. Pak jsem zjistila, že mají i velkou cenu,“ vysvětluje majitelka obchodu, jak k nápadu došla. „Ke starším věcem jsme přidali i nové šperky, které dovážíme z Ameriky a mají velkou hodnotu, certifikát a ocenění od nejsvětovějších laboratoří,“ dodává. Nejdražší ze šperků s brilianty má hodnotu přes jeden milion, nejlevnější stojí kolem třiceti tisíc.

„Můj příběh není tak šťastný, protože v sedmdesátých letech nebyla pěstounská péče taková, jako je dnes. Neměla jsem štěstí na rodinu a celý život mě to pronásleduje,“ vypráví svůj příběh Lucie.  „Nikdy jsem neměla žádné hračky. Moje bratři měli, ale já nic. Když jsem pak měla svoje děti, říkaly mi: Mami, ty si kupuješ hračky podle sebe. A měly pravdu,“ usmívá se majitelka, v jejímž obchodě najdete i celý regál starších hraček. Její příběh má šťastný konec, s manželem je už 25 let a společně vychovávají šest dětí. Nejmladší má šestnáct, nejstarší třicet čtyři. Starožitnosti kupuje z celého světa, nejvíc jich je ze Švédska. Ceny jsou různorodé, od pěti tisíc po víc než milion, za což pořídíte třeba obraz francouzského malíře Corota. „Chceme hlavně ukázat, že staré věci jsou hezké i v moderním pojetí, což se nám tady daří. Myslím si také, že v rámci Prahy jsme nejlevnější starožitnosti, možná i v rámci republiky,“ říká.

Starožitnictví si pochvalovaly i přítomné celebrity.  „Mezi starožitným uměním jsem vyrůstala. U nás ho měla ho babička, táta mi před pár lety zrenovoval starý lustr, který patřil naší rodině. Takže doma, v moderní kuchyni, mám starý křišťálový lustr,“ prozradila herečka Ivana Jirešová. „Je to podobné jako tady – starožitnosti v moderním interiéru,“ dodala.

„Je ohromné, že Lucie nasbírala tolik krásných věcí! Já sám jsem spíš na více rustikální umění, na madony a Ježíše Kristy, mám jich už přes pět set a sbírku pořád rozšiřuji,“ obdivoval interiér malíř Kristian Kodet.

„Umění mám ráda, ale to výtvarné mi moc neříká, protože mu nerozumím,“ usmívala se Adéla Gondíková. „Domů, kde to máme moderní, by se nám to nehodilo, i když máme

jednu starožitnou skříň. Ale můj strýc, tátův bratr, je myslivec. Ten měl vždycky doma bílý porcelán. Ten, když tu vidím, na mě dýchá našimi předky. Jsem spíše na jednobarevné věci bez zlata, ty mému oku lahodí,“ dodala herečka.

Modelku Andreu Verešovou zaujala soška koně. „Přiznám se, že starožitné předměty doma nemám, ale miluju je u babičky, u maminky… K nim to patří. Ale vidím tu krásné kousky z křišťálu a porcelánu a ty nějaké doma mám, jsou nadčasové, kolikrát jsou krásnější a vydrží déle, než ty moderní. Tady bych si ale vybrala koně. Je pro mě symbolem šlechetnosti, statečnosti, úspěchu a píle. Je to pro mě jedno z nejkrásnějších zvířat,“ říká modelka.

Na slavnostním otevření nechyběla ani Lela Vémola. „Ještě jsem k umění nedozrála, asi to přijde věkem. Ale samozřejmě i já mám doma starožitnost, kterou jsem dostala po své babičce a nikdy bych ji nedala pryč. Je to menší soška, taková panenka,“ dodává. „Tady se mi velmi líbí skleničky, které velmi dobře vypadají.“

Na chvíli se zastavil i herec a zpěvák Jan Kopečný, který je velkým milovníkem umění. „Jednoznačně bych si tu vybral. Pro mě jsou zásadní barvy a struktura. Takže mě nezaujmou třeba sošky zvířátek, ale nějaká zajímavá váza, nebo hodiny,“ pokračuje. „Doma mám řadu obrazů i několik železných věcí, které vyrábí můj otec, jehož velkým koníčkem je umělecký kovář,“ prozradil.

Nový obchod Antik Art Gallery najdete na adrese Xaveriova 53 v Praha 5–Malvazinkách.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Singl Radka Bangy „OTÁZKY “ pokřtila i první dáma Eva Pavlová
Next post Tým Orion – Moto Racing Group posilní na Dakaru Drdaj, Prokeš, Romančík
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 3. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]