Poslední hvězdou této sezony Ordinace se stává Jan Slovák

Read Time:2 Minute, 13 Second

Herec, kterého všichni dobře znají z filmů Kouř či Mazaný Filip, z kultovního divadla Sklep či z minisérie Voyo Případ Roubal. V Ordinaci hraje obchodníka s láskou Andreje Bureše, jemuž podlehne psycholožka Jarmila v podání Jany Paulové.

Herečka Jana Paulová, jež v Ordinaci ztělesňuje oblíbenou psycholožku Jarmilu, hlásí:
„Jarmila se zamilovala! Je naprosto okouzlená Andym, což je i pro diváka naprosto pochopitelné, vypadá a prezentuje se totiž jako Pan Dokonalý. Jarmila mu naprosto podléhá, dokonce se jí vypnou radary psycholožky.”

Jejím milencem se stává snad dosud nejzáhadnější postava Ordinace za celých osmnáct let její existence. Andrej „Andy” Bureš, kterého jedinečným způsobem představuje Jan Slovák, fyzicky i herecky snadno rozpoznatelná persona českého filmu a televize. Andyho hraje jako na první pohled bezchybného džentlmena, jako vystřiženého z klasických britských komedií. Má ušlechtilé způsoby, dokonalé vystupování, duši romantika, smysl pro příjemné překvapení a přijatelné dobrodružství. Údajně zbohatl na technologických inovacích v oblasti IT, podnikal už od devadesátých let a za tu dobu nabyl obrovského majetku. Materiálně si splnil veškeré tužby, nyní hledá duševní a spirituální naplnění, věnuje se seberozvoji a filantropii, protože cítí potřebu splatit společnosti a přírodě dluh za osobní štěstí. Jenže nemusí být zlato vše, co se třpytí… A tak Jarmilu, Darinu (Mahulena Bočanová) a Boba (Martin Zounar) čekají s Andym ještě neuvěřitelné peripetie!

Jejich společný příběh se na první pohled tváří jako čistokrevná komedie, obohacená dokonce o crazy prvky, postupem děje však začne klást i závažné otázky: Okouzlují naše přátele naše osobnosti nebo spíše finanční zázemí a společenský status? Co všechno jsme schopni z vlastního pohodlí nezištně obětovat, abychom zachránili druhého v nouzi?

„Hraje vysokou hru a nesmí polevit, nesundává nohu z plynu, improvizuje, žije naplno,” představuje Andyho Jan Slovák, herec, který se v českých seriálech objevuje zřídka. K natáčení Ordinace uvádí:„Některé dny jsou hodně nabité, takže dost náročné. Vyváženo moc příjemnými profesionály. Mí herečtí kolegové jsou jedineční, vstřícní. No, s Belmondem je vždycky zábava a jeho smích je nakažlivý. A ty svaly! Celkově šest hvězdiček z pěti.”

Medailonek

Jan Slovák je jednou z čelních osobností Baletní jednotky Křeč a divadla Sklep. Všestranný umělec ovšem začínal jako uklízeč v pražském Národním divadle. Jako filmový herec se proslavil jednou z hlavních rolí kultovního rytmikálu Kouř. Od té doby natočil řadu filmů (například Báječná léta pod psa, Mazaný Filip, Děti noci) a několik seriálů (Ochránce, Hlava Medúzy, Pozadí událostí). Na Nově, respektive Voyo, ho diváci mohli vidět ve velké roli minisérie Případ Roubal nebo v seriálech Chlap či Ulice. Znám je také jako neúnavný propagátor díla Franze Kafky. S grafickým designérem Alešem Najbrtem tvoří recesistické duo Thomas & Ruhller. V divadle je v současnosti k vidění například na pražské Jezerce v inscenaci Mašíni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Oppenheimerův atomový výbuch plátno v pražském kině IMAX
Next post Česká televize odtajnila podzimní program
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]
 3. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 4. Tereza Švejdová je výrazná osobnost nastupující herecké generace
  Herečka Tereza Švejdová si naplno užívá profesní výzvy: Zatmění, Zákony vlka, Její tělo i Osobní Fudži Studentka filosofie Markéta a strážmistryně Kamila Žáčková. Dvě postavy, ve kterých zaujala Tereza Švejdová, výrazná osobnost nastupující herecké generace. Absolventka Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a maminka 2,5leté holčičky právě teď prožívá velmi intenzivní pracovní období. Po rolích […]