Do Obecního domu v noci přilétl drak

Read Time:3 Minute, 7 Second

Benefiční večer vynesl téměř 900 tisíc korun

Praha, 12. března 2023 – Sobotní benefiční Galavečer na Draka v Obecním domě vynesl téměř 900 tisíc korun. Zábavná show se konala již potřetí za účasti známých osobností a umělců na pomoc nemocným pacientům se Spinální muskulární atrofií, genetickým onemocněním ochabování svalů. Cílem bylo kromě pomoci upozornit na tuto vzácnou nemoc a alespoň na chvíli odreagovat děti a jejich rodiny od každodenních trápení. Organizátorem byl nadační fond Spolu na Draka.

Do Obecního domu v noci pøilétl drak – benefièní veèer vynesl témìø 900 tisíc korun.Zábavná show se konala již potøetí za úèasti známých osobností a umìlcù na pomoc nemocným pacientùm se Spinální muskulární atrofií, genetickým onemocnìním ochabování svalù.

FOTO: HAUER JAROSLAV

Jen desítky dětí (cca 160) v České republice trpí genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA) – a právě ty byly hlavními hvězdami benefičního Galavečera na Draka. „Večer v Obecním domě byl zábavný a myslím, že všem ukázal, že si máme vážit života, protože především na dětech byla vidět opravdová radost. Všichni si více než šestihodinovou show užili, a ještě se podařilo vybrat rekordních 900 tisíc korun, které rozdělíme mezi Adama, Přemka a další pacienty, za které všem moc děkuji,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

Obraz zpěváka Mariana Vojtka, který pro galavečer namaloval se vydražil za 22 a půl tisíce korun. Vrcholem večera byl koncert slovenské kapely No Name. Jak prozradil bezprostředně po koncertě frontman kapely Igor Timko žijí přesvědčením, že kdo může, pomůže. Tohoto motta sa držíme celú našu kariéru a zakaždým sa nám potvrdzuje, že práve tí, ktorí majú život najviac sťažený, sú schopní dať, resp vrátiť životu ďaleko viac, ako tí, ktorí majú dopriate zdravia, šťastia aj prostriedkov. Mám blízkeho človeka, ktorý mi na vždy vtepal myšlienku: Jediné, čo máš, je to čo dáš. Volá sa Ľubo Nagy a týmto ho pozdravujem. Ja myslím, že odohrať koncert pre toľko nadšených mladých ľudí, ktorí sú navzájom prepletení láskou v blížnemu… to sa javí viac ako zázrak, než bežný koncert. Za nás verím, že o pár rokov, sa na koncerte „na Draka“ znova stretneme. Bolo nám cťou, byť Vašou súčasťou.“

Ke skvělé atmosféře i rekordnímu benefičnímu výnosu přispěli i další umělci. Herečky Michaela Pecháčková, Michaela Tomešová, zpěvačka Karolína Neuvirthová, Adolfeen a Dominik Turza alias DJ Roxtar, Pyroterra, kapela No Name a další. Vybrané peníze použijí Adam Kratochvíl a Přemek Ulman na potřebné pomůcky a léčbu.

Příběhy ve zkratce

Sedmadvacetiletému Adamovi byla diagnostikována SMA II. typu ve dvou letech. Díky osobní asistenci a péči rodiny žije samostatným a svobodným životem. Kompenzační pomůcky, rehabilitace i osobní asistence stojí každoročně nemalou částku. V životě je pro něho důležité být nejen aktivní, ale vracet společnosti to, co mu bylo dáno.

Šestiletému Přemkovi lékaři diagnostikovali SMA II. typu. v den jeho 1. narozenin. Díky pravidelnému užívání léku SPINRAZA a cvičení může ovládat elektrický vozík, sám dýchat a posadit se. Zlepšení jeho zdravotního stavu závisí na pořízení kompenzačních pomůcek a rehabilitačních pobytů, které jsou pro Přemkovu rodinu finančně velmi náročné.

Více o příbězích a celém projektu se můžete dočíst na www.galavecernadraka.cz.

Spinální muskulární atrofie (SMA)

Jedná se o dědičnou chorobu v důsledku které, dochází k oslabování svalstva a postupem doby dochází i k úbytku svalových vláken. Typickým projevem tohoto onemocnění je svalová slabost, která se nejvíce projevuje v oblasti svalstva dolních končetin. V pozdějších stádiích nemoci je patrná slabost polykacích i dýchacích svalů. Tyto obtíže vedou ke ztrátě schopnosti samostatné chůze a dechové nedostatečnosti, což vede v některých případech k předčasnému úmrtí pacientů.

Partneři Galavečera na Draka 2023:

Obecní dům v Praze, Austro Baumaschinen s.r.o., Pyroterra, Magická Fontána, Mira Cosmetics, Colonnade, Semit Crew, Za bohatší Česko, Česká mailingová společnost, NF Simony Kijonkové, Start Production, Mattoni, Ticketportal, Colorpix, hudebnibanka.cz, Pacientská organizace SMÁci, iZUN.eu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post JINÁ UŽ NEBUDU ANEB NEDĚLE MARIE TOMSOVÉ
Next post <strong>Akční sci-fi komedie Všechno, všude, najednou ovládla letošní Ceny Akademie</strong>
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 3. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]