Když se sláva změní v peklo

Read Time:2 Minute, 25 Second

Machine Gun Kelly ve filmu Ve znamení býka míří na plátna českých kin

Praha, 17. ledna 2023 – Odvrácenou tvář hudebního průmyslu odhaluje nový semiautobiografický snímek s názvem Ve znamení býka. Vypráví autentický příběh o rapperovi, který je zmítán temnotou slávy, závislostmi i tvůrčí krizí. Hlavní roli v něm ztvárnil americký hudebník a herec Colson Baker, známý jako Machine Gun Kelly.

Film Ve znamení býka (Taurus) je sondou do života fiktivní rappové hvězdy jménem Cole. Podobně jako jeho představitel Machine Gun Kelly (MGK) zažije hlavní postava vrcholový vzestup i strmý pád doprovázený osobními problémy i existenciální krizí. Svůj smutek pak utápí v závislostech na alkoholu, drogách i sexuálních excesech. Přestože se Cole pokouší s těmito démony bojovat, odcizuje se nejen od lidí, kteří pro něj chtěli v životě vždy jen to nejlepší – včetně jeho asistentky Ilany, ale dokonce i od vlastní dcery.

„Je to varovný příběh o tom, jak hudební průmysl požírá své talenty. Závislost, rodina, sláva, sociální média, narcismus, strach – to vše zatemňuje jednoduchost tvorby. Film ale zároveň ukazuje i krásu tohoto procesu, na jejímž konci – nad propastí velké tragédie – vzniká umění, které žije věčně,“ popisuje americký režisér a scénárista Tim Sutton, který se zpěvákem MGKejem spolupracoval již při natáčení westernu The Last Son.

Jméno herce i hlavní postavy, stejně jako jeho profese a drogová historie, záměrně stírají hranice mezi realitou a fikcí. V některých scénách se tak smyšlený příběh až nebezpečně podobá životu reálného rappera Kellyho. „Když jsme s Colsonem Bakerem začali spolupracovat, byl na okraji propasti. Léta se potýkal s otázkou, zda se stane největší rockovou hvězdou na světě, nebo skončí jako další popová tragédie. Tento film proto pojal jako příležitost zjistit, jak by ten boj mohl dopadnout, kdyby věci nešly podle jeho představ,“ dodávárežisér.

Hlavní postava má ambici představit celou generaci umělců, kteří si v posledních letech prošli podobnými osudy, a ve větším měřítku pak i muzikanty z dob minulých, jako je například Kurt Cobain. „Jako filmař cítím, že je důležité snažit se přispět k tomu, aby kinematografie dokázala vyprávět smysluplné, jedinečné a umělecké příběhy, které nejsou jen zábavou na jedno použití.

V celovečerním dramatu si střihne vedlejší roli nejen snoubenka MGKeje, modelka Megan Fox, která ve filmu hraje bývalou manželku, ale i další herecké hvězdy jako Scoot McNairy, Naomi Wild nebo Maddie Hasson. Film dostal název podle znamení zvěrokruhu, v němž se populární zpěvák narodil.

Svou premiéru měl snímek v minulém roce na festivalu Berlinale, u nás jej pak diváci mohli poprvé spatřit v rámci Karlovarského filmového festivalu. Do české distribuce jej nyní uvádí společnost Bohemia Motion Pictures. Svou premiéru bude mít 26. ledna.

MGK, který k filmu složil také hudbu, přitom patří k nejpopulárnějším zpěvákům současnosti. Na Spotify ho poslouchá přes 17 milionů lidí měsíčně, má desítky milionů zhlédnutí na YouTube, a zatímco v září vystupoval v O2 aréně, letos ho čeká koncert v rámci festivalu Rock for People.

Ve znamení býka
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Bohuš Matuš
Next post <strong>Eva Burešová rozjede vlastní koncertní šňůru – EVA TOUR 2023</strong>
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. The Bodyguard (20)
  Uvede Hudební divadlo v Karlíně Premiéra: 23.3.2023 Podle stejnojmenného filmu scénáristy Lawrence Kasdana. Překlad: Adam Novák. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší. Choreografie: Ivana Hannichová. Režie: Antonín Procházka.Hrají: Eva Burešová / Tereza Mašková, Hynek Čermák, Dasha / Natália Hatalová, Oskar Hes / Denny Ratajský, Pavel Nečas / David Suchařípa, Richard Genzer, Filip Kaňkovský / […]
 2. Nebát se a mluvit, nová kniha Jana Přeučila a Karla Voříška (14)
  Křtilo se netradičně pod dozorem bohyně plodnosti Jan PØEUÈIL a Karel VOØ͊EK mají spoleèné dílo! Knihu Nebát se a mluvit. Pojďte se pobavit, zasmát a něčemu přiučit s hercem Janem Přeučilem a moderátorem Karlem Voříškem. To je nejenom výzva pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit, ale také ústřední motto jejich nové společné knihy NEBÁT SE A MLUVIT. […]
 3. Film Buď chlap! odtajnil trailer, do kin dorazí 23. 3. 2023 (11)
  Už za necelé dva měsíce vtrhne do kin bývalý mariňák Weisner v podání Ondřeje Sokola, jeho klient fotograf Pavel alias Jakub Prachař, který absolvuje Weisnerův kurz pro opravdové chlapy, a Tereza Ramba coby žena, která to celé jede do hor zachránit. Výjimečný termín 23. 3. 2023 tak přinese výjimečný film, jenž vznikal v opravdu unikátní přírodě Vysokých […]
 4. Tomáš Ujfaluši se pustil do dabingu, troufl si rovnou na Zlatana Ibrahimoviće (11)
  Bývalý obránce Tomáš Ujfaluši pomalu, ale jistě mění fotbalový míč za filmové plátno. Objevil se už například v epizodních rolích seriálů Ulice nebo Pálava, nyní ale zašel ještě dál. V novém filmu Asterix a Obelix: Říše středu dokonce nadaboval jednu z klíčových rolí – římského vojáka Antiviruse. Toho ve filmu ztvárnil téměř dvoumetrový švédský útočník Zlatan Ibrahimović. „Myslím […]
 5. Michal Hrůza, Petr Vydra: NEBUDU TI LHÁT (10)
  Jediná autorizovaná kniha Michala Hrůzy V Paláci knih Luxor probìhl18.1. 2023 køest knihy o Michalu Hruzovi Nebudu Ti lhat. Michal Hrůza se svěřuje fanouškům se svým životem v knize s příznačným názvem Nebudu ti lhát. Jedná se o verš z jeho hitu Budu ti vyprávět, jehož název by mohl být mottem celé knížky, protože svůj […]