Pekelný ostrov 2017 přivítal Sweet, Olympic nebo Katapult

09.07.2017

Rockový ope-air festival Pekelný ostrov se zejména pro fanoušky rockové hudby stává stálicí. I v letošním ročníku čekal na návštěvníky bohatý program. Těšit se můžeme na rockovou legendu - britskou kapela Sweet. Ta v 70. letech bourala světové hitparády.

Další hvězda festivalu skupina Olympic s Petrem Jandou, který dokázal ,že i v 75. letech má na takové festivaly.

 V pátek vystoupil  David Koller se svoji kapelou, který představil i hity skupiny Lucie.  V sobotu večer jsem mohli vidět kapelu  Walda gang, která byla posílena o účastníka SuperStar slovenského zpěváka  Miro Šmajdu. Walda Gang se prezentuje rockově upravenými písněmi Waldemara Matušky a předvedla velkolepou pyrotechnickou show a Mirovi to očividně v kapele zpívá i sluší.

 Nechyběli ani tradiční účinkující Pekelného ostrova jako jsou Harlej, slovenští Iné Kafe, Doga, Komunál, Márdyho Vypsaná fixa, či Alkehol.
Vystoupení skupiny  Dymytry přijel podpořit i lídr hnutí SPD Tomio Okamura.
Festival si nenechala ujít ani skupina  Katapult v čele s Oldou Říhou! Přijel také Kuba Ryba a jeho punkové Rybičky 48. O zpestření a velký úspěch sobotního podvečerního programu se postaral Jaroslav Uhlíř s nesmrtelnými českými filmovými i pohádkovými hity . Na festivalu dále vystoupil hard rockový Traktor, klatováci z Trautenberku, slovenská Metalinda, Krucipüsk, Doctor P.P. a řada dalších.

 Vydařený šestý ročník opět přichystal řadu novinek a překvapení.  I letos byla k dispozici úschovna, bankomat, možnost dobíjení telefonů, sprchy, možnost parkování pro karavany a mnoho dalšího.

Foto J.Hauer