Festival BENÁTSKÁ ! 2017

15.02.2017

Legendární Status Quo vystoupí na Benátské!!

Letošní ročník festivalu Benátská!, který se uskuteční od 27. do 30. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci, nabídne vystoupení Dana Bárty s jeho bývalou skupinou Alice. Příznivci české hudební scény mohou zažít také koncert Jasné páky s Davidem Kollerem, vidět na jednom pódiu Marka Ztraceného s Martou Jandovou nebo být svědky pyrotechnické show Rybiček 48.

Už dříve pořadatelé oznámili, že největšími zahraničními hvězdami 25. ročníku festivalu budou britská kapela Status Quo a slovenský Team.

Vystoupení Jasné páky na Benátské! bude pravděpodobně jejím jediným koncertem v letošním roce. Legendární skupina se teď na pódiích objevuje jen výjimečně. "Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít," uvedl frontman Michal Ambrož. "V Liberci zahrajeme písně, které poprvé zazněly před pětatřiceti lety, a skladby z naší Černé desky," dodal. V aktuální sestavě se vedle něj představí David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.

Alice se svým bývalým zpěvákem Danem Bártou vystupuje na festivalech pouze jednou ročně a v roce 2017 jejich výběr padl právě na Benátskou! "Muzikanti jsou rozehraní z klubového comebackového turné, takže se posluchači mají nač těšit. Kapela slíbila, že přiveze největší hity, včetně A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej," sdělil ředitel festivalu Pavel Mikez.

Mezi další nová oznámená jména tuzemských účastníků festivalu patří Věra Špinarová, která dorazí s kapelou rozšířenou o dechovou sekci, návrat Čechomoru a Mig 21 a vystoupení Jardy Uhlíře či Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem.

Na Benátské! dále zahrají například Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga nebo Walda Gang. Po několika letech se na festival vrátí i Aleš Brichta. V loňském oce byl hlavní hvězdou Benátské! zpěvák Tom Jones.

Představujeme vám druhého headlinera jubilejního ročníku festivalu Benátská! 2017, kterým je legendární britská rocková kapela Status Quo !!

Kapela vydala během své dlouhé kariéry na tři desítky alb a přes 70 singlů, z nichž se 22 umístilo v Top Ten britského žebříčku. Formace se drží osvědčeného hesla, že krása je v neměnné jednoduchosti. Skupina si vystačí se svým tříakordovým boogie, které po ní už léta chtějí její fanoušci.

"Legendární kapely jako Status Quo už hrály po celém světě, a proto si místa pro své koncerty vybírají. Starší rockery často zajímá, jestli je prostředí koncertu vizuálně atraktivní a jaké má zázemí a okolí. Jsme rádi, že je zaujal právě náš festival, jeho poloha i okolní kopce. Navíc přesně takový typ rockových matadorů naši fanoušci vyžadují. Jsme moc rádi, " říká spolumajitel Benátské Petr Pečený.

Status Quo vystoupí v rámci sobotního programu a rozhodně se máme na co těšit!
Chystá se velký rockový mejdan a jistě nebudou chybět největší hity jako Rockin' All Over The World, Caroline, Down Down, Again And Again
či Whatever You Want
. Dále nesmíme zapomenout i na legendární a v rádiích stále hranou píseň - In The Army Now

RED.HAJAR  ZDROJ: https://www.benatska.cz