Česká Miss World 2016 Natálie Kotková darovala krev

16.02.2017

Česká Miss World 2016 Natálie Kotková se odhodlala podpořit dobrou věc a vyrazila s dalšími známými tvářemi na transfuzní oddělení. Modelka obavy z odběru vůbec neměla. Naopak přiznala, že ji odběry krve bavilo sledovat už když byla malá a s nadšením si darování krve chtěla poprvé v životě také vyzkoušet.

Prvodárců k odběru, kterým chtějí známé tváře inspirovat k bezplatnému dárcovství krve druhé, přišlo tentokrát více. Odvahu našly například finalistky České Miss a Michaela Hávová nebo Adéla Svobodová. Moderátor Petr Říbal se sice obával, ale i přes strach se překonal a na odběr přišel. Martin Ditmar zastupující soutěž Česká Miss, kterého k odběru přivedla partnerka Eva Čerešňáková, zvládl svoji premiéru s úsměvem a sám uznal, že lidé mají z odběru větší strach než jaká je realita a samotný odběr. "Jsem překvapený, že je to rychlé, pohodové a není to náročné. Nevěděl jsem přesně, co od odběru skoro půl litru krve očekávat, ale zvládl jsem to lehce. Určitě to nebyl můj první a poslední odběr," žertoval Ditmar po odběru.

"Strach z odběru jsem vůbec neměla, naopak jsem se těšila. Sešla se moc fajn skupina lidí a celý odběr byl vlastně zábavný. Jen mě mrzí, že jsem po odběru prvotního vzorku krve k samotnému odběru neprošla. Vrátila jsem se nedávno z dovolené na Maledivách a po návratu z takové destinace se odběr jeden měsíc po návratu nedoporučuje. V budoucnu ale půjdu určitě znovu!" prohlásila odhodlaně Natálka, kterou zamrzelo to, že si na svůj první odběr musí ještě počkat.