ČESKÁ MISS 2017 - SEMIFINÁLE SE BLÍŽÍ

16.02.2017

Soutěž Česká Miss 2017 je plná změn a inovací a jednou z nich je i zapojení veřejnosti, která o osudu dívek bude průběžně spolurozhodovat. Semifinále nového ročníku se blíží, a i při výběru finalistek bude prostor pro preference široké veřejnosti. Ani po semifinále však úspěšné dívky nemají svoji účast ve finále jistou. 

V rámci semifinále v Luhačovicích vybere porota, ve které usedne více jak dvacet porotců, čtrnáct finalistek. Ty musejí o svých kvalitách přesvědčit v průběhu tří kol - při volné disciplíně, pohovoru s porotci v češtině i cizích jazycích a chybět nebude ani klasická promenáda v plavkách. Rozhodování bude probíhat za pomoci speciální hlasovací aplikace, kde porotci uvidí také aktivity dívek na sociálních sítích, jejich průběžnou prezentaci online, jejich fotografie i informace o každé soutěžící.

"O čtrnácti postupujících bude rozhodovat odborná porota a máme radost, že se do rozhodování zapojí i známé osobnosti, které patří ke špičce ve svém oboru. Na semifinále v Augustiniánském Domě v porotě totiž usedne i topmodelka Simona Krainová, jeden z nejvyhledávanějších českých fotografů Benedikt Renč, guru v oblasti stylingu Filip Vaněk, dále vítězky předchozích ročníků České Miss i zástupci z řad partnerů," upřesňuje Martin Ditmar, předseda představenstva společnosti Miss Events.  

Eva Čerešňáková, ředitelka soutěže, popisuje zapojení veřejnosti i změny související se soutěží. "Myslíme si, že národní soutěž krásy by měla probíhat za spoluúčasti veřejnosti a podle toho je i systém ročníku 2017 upravený. Ke 14 dívkám, které vybere porota, přibydou ještě další 2 dívky na základě hlasování veřejnosti na webových stránkách České Miss. Na soustředění do Tater do luxusního Hotelu Lomnica tak odjede celkem 16 dívek. Čeká je práce, povinnosti i workshopy za účasti odborníků na jednotlivé obory. Dívky budeme sledovat a odborníci, kteří s dívkami budou pracovat, je budou i průběžně hodnotit. 10 nejúspěšnějších dívek bude mít postup do dalšího kola jistý, 6 dívek, které budou mít nejnižší součet jednotlivých hodnocení, bude muset o návrat do hry bojovat. Na základě několikatýdenního hlasování pak veřejnost 4 dívky vrátí zpátky do soutěže."

Osud soutěžících tak z velké části leží v jejich vlastních rukou. Bude záležet na jejich schopnostech, nasazení, přístupu i podpoře fanoušků. Tu mohou získat především na svých sociálních sítích. 

Česká MISS 2017  https://www.ceskamiss.cz

Nová Česká Miss 2017 vtahuje veřejnost do dění a výběru finalistek

SEMIFINALISTKY ČESKÉ MISS 2017  JSOU V JEDNOM KOLE

Přípravy miss 2017 jsou v plném proudu a semifinalistky nelení a tvrdé na sobe pracují. Každá z vybraných dívek si rozšiřuje portfoliu a zkušenosti za přítomnosti profesionálu.

Jednoho takového foceni jsme se zúčastnili. Semifinalistku, prestižní soutěže krásy Česka Miss 2017, Martinu Ondruškovou (vicemiss Model 2016) dostala před objektiv fotografka Markéta Kobrsková, která má zkušenosti s fotografováním významných osobností. Do svého týmu si přizvala Markéta hairstylistku Kateřinu Koutskou, na make-up a styling byl osloven Ivan Malejovský, který focení nepodcenil a rozhodil sítě mezi fashion designery. A podařilo se. Šaty na focení zapůjčila návrhářka Andrea Staňová a  Simona Tošková.Systém vyřazování bude pokračovat dále. Dubnového soustředění se zúčastní 14 dívek, 10 nejúspěšnějších z tohoto soustředění postoupí, ale 4 dívky budou muset opět bojovat o podporu fanoušků, kteří vrátí 2 dívky zpátky do hry. "Chceme, aby na sobě dívky kontinuálně pracovaly a zároveň o přízeň a podporu veřejnosti bojovaly. Nová Česká Miss by měla být osobnost, která veřejnost zaujme nejvíce. Průběžným hlasování a podporou tak právě široká veřejnost v květnu rozhodne, kterých 10 dívek bude v rámci finálového večera v červnu bojovat o titul Česká Miss 2017, a které 2 soutěž těsně před finále opustí. O vítězce rozhodne svými hlasy jak odborná porota, tak divácké hlasování."

Osud soutěžících tak z velké části leží v jejich vlastních rukou. Bude záležet na jejich schopnostech, nasazení, přístupu i podpoře fanoušků. Tu mohou získat především na svých sociálních sítích.