Martin Zounar je hrdina!

Read Time:3 Minute, 28 Second

Ordinaci natáčel s nasazením života.

Bobo Švarc (Martin Zounar) má problém. Za prvé vyšlo najevo, že není doktorem medicíny, neboť kdysi neuspěl při závěrečných státnicích. Za druhé se s ním rozchází žena jeho snů Darina (Mahulena Bočanová). Jeho život tak ztratil smysl. Rozhodl se s ním skoncovat? Znamená to konec jedné z nejoblíbenějších postav seriálu? A jak se vyhrocená scéna natáčela?  

 

Vraťme se na konec listopadu loňského roku: Je hodně brzy ráno. Mrzne. Slunce ještě nevyšlo, a jestli bude svítit, je pro štáb Ordinace a hlavně herce Martina Zounara a Mahulenu Bočanovou zásadní otázkou. Vždyť je čeká celodenní natáčení náročné exteriérové scény, v níž se Martin noří do vody řeky, jejíž teplota se nebezpečně blíží teplotě vzduchu, a Mahulena se ho bude snažit zachránit. Tomu navíc předchází jeho pád z mostu z výšky přesahující čtyři metry. 

Štáb musí být připraven na všechny možné varianty, takže je o něco početnější než obvykle. Přítomni jsou záchranáři, vyšší počet lékařů a rovněž odborný poradce, kterým je „ledový muž” David Vencl, uznávaný instruktor otužování a držitel světového rekordu v plavání pod ledem na nádech bez neoprenu z roku 2021. Ten Martina Zounara koučoval už před natáčením. „Byl jsem požádán, abych Martina motivoval, aby vlezl do ledové vody. A kromě toho, aby se v ní dokázal co nejvíc zklidnit, a byl tak schopen zahrát to, co je potřeba,” říká David Vencl. A pokračuje: „Štáb má menší obavu, že to Martin nakonec odmítne. Ale já s ním dlouho mluvil a vím, že je zasloužilý sportovec, deset let závodně plaval, působí na mě zdravě a sebevědomě, takže se nebojím, že by nakonec vyměkl.” 

Dost otálení, jde se natáčet! Martin Zounar neohroženě balancuje na zábradlí mostu, ostatní trnou, aby mu to neuklouzlo. Připraven už je i jeho dabler – kaskadér, který za něj skočí z mostu. Doplavat ledovou vodou ke břehu už ovšem bude muset Martin sám. Pouze za asistence Mahuleny z břehu. 

„Vždy když v natáčecím plánu najdu, že točím exteriér, srdce mi poskočí radostí, že se dostanu z ateliérů. Jenže dnes to úplně vysněná lokace rozhodně není. Jsem teplomilná, nejlíp mi je na létem rozpáleném Kypru, a ten tento most nepřipomíná ani v mé nejdivočejší fantazii. Kosa jak blázen! Ale já se tu mám vlastně jako v bavlnce, do vody musí Martínek, já ho jen zachraňuju,” vypráví mírně škodolibě Mahulena Bočanová. Vzápětí však soucitně dodává: „Abych ho v tom ale úplně nenechala, vymyslela jsem si, že si aspoň lehnu na studený beton a budu mu z břehu ukazovat, jak má správně plavat.” 

Ještě suchý Martin Zounar skáče Mahuleně do řeči: „No to ti teda pěkně děkuju! Jen se podívej, co pro tebe dneska udělám! Ta voda je šílená. Kdybych to věděl, trénuju s Davidem Venclem mnohem poctivěji. To byly pořád srandičky, že to nic nebude. Ale je! Divím se, že tu štáb nemusel ráno rozbíjet ledy. Nejhorší okamžik přijde, až si budu muset namočit hlavu a vlasy. S hlavou nad vodou by Švarc pád z mostu totiž asi těžko absolvoval.” 

Kaskadérův skok je natočen, teď už musí vlézt do vody sám Martin. Všichni ve štábu se snaží, aby se vše povedlo, jak je naplánováno, hlavně aby se oblíbenému herci nic nestalo. Je statečný, pod vodou, jak domluveno, mizí i jeho hlava. A plave. V tu chvíli mu myšlenkami na břeh pomáhá úplně každý. Naštěstí se za pár okamžiků ozývá úlevný i nadšený potlesk, který musí být slyšet až v několik kilometrů vzdálené Nelahozevsi. Povedlo se! 

Otázkou ovšem stále zůstává, proč Bobo Švarc z mostu padal. Znamená to opravdu definitivní konec kultovní postavy Ordinace? Odpovědi se diváci dočkají na Voyo již tento čtvrtek. 

V Ordinaci to vře i v životech dalších hrdinů. Braňo (Vladislav Plevčík) zabránil kolegovi Vojtovi (Ivan Lupták) brát léky na ADHD, takže se Vojta ocitá v profesních problémech. Braňova matka Lívia (Zdena Studenková) neváhá fingovat zranění Verunky Hanákové, kterou hlídá a její rodiče (Jana Holcová a Radim Fiala) o ni mají důvodný strach. V Kamenici se nečekaně znovu objevuje Ondra (Jiří Böhm) a Alena (Michaela Badinková) usilovně přesvědčuje samu sebe i Čestmíra (Petr Rychlý), že miluje jeho, nikoli mladého medika. Jenže…  

Nový díl Ordinace v růžové zahradě 2 je k dispozici pouze na Voyo vždy každý čtvrtek. 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post <strong>Návrhářka Debbie Brown oblékla celebrity na Slavíky i Lvy. Bude příště i Oscar?</strong>
Next post Kniha Jiné místo vám nervy napne jako kšandy
Close

Nejprohlíženější příspěvky

 1. PEČE CELÁ ZEMĚ startuje již třetí řadou od 6.ledna na ČT1
  Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si […]
 2. Hokejisté Michal Mrázik, David Moravec a Milan Jurčina pomohou mladému fotbalistovi
  Sportovci tělem i duší, navíc se srdcem na správném místě. Tak by se dali charakterizovat hokejisté Michal Mrázik a David Moravec, stejně jako bývalý hokejista Milan Jurčina. Všichni tři se totiž pod záštitou domovské sportovní agentury M3 Sports Agency rozhodli podpořit sbírku pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, který před rokem onemocněl zánětem míchy a hrozilo, že […]
 3. Muzikál Anděl Páně je novým hitem Hudebního divadla Karlín
  Hudební divadlo Karlín má na repertoáru nový titul – muzikál Anděl Páně, který má za sebou úspěšnou premiéru a diváci si jej nepomohou vynachválit. V hlavních rolích excelují Ondřej Rychlý (Petronel) a Marek Lambora (Uriáš), nechybí ani Jiří Korn v roli Boha. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V […]
 4. Red Face – souboje profi zápasníků s pouličními rváči a influencery
  Dne 9. srpna 2023 proběhla tisková konference organizace RedFace k historicky druhému galavečeru, který se uskuteční 9. září 2023 v UNYP Aréně v Praze. Organizace, za kterou stojí promotér Petr Diviš, představila novou fight card, ve které kombinuje profesionální zápasníky s pouličními rváči a influencery, čímž chce zviditelnit bojové sporty. Hlavním partnerem večera je Kratom […]