Margita pokřtil Vánoční album      ve velkém stylu.

27.10.2016

Fenomenální operní zpěvák Štefan Margita slavící těžko uvěřitelné šedesátiny , pokřtil společně s vedením Národního divadla i Supraphonu své nejnovější vánoční CD "X Mas na které mu jednu píseň - Jeden bůh, otextoval Martin Chodur známý ze Superstar. Kmotrem byl  ředitel Národního divadla Jan Burian, ředitelka Opery ND Silvia Hroncová, šéf činohry a režisér ND Daniel Špinar a herec Patrik Děrgel.

Pro Patrika to byla nesmírná čest, protože herec je velký milovníkem opery a fanouškem Štefana Margity.
 Křest CD uváděla a další kmotrou byla rodinná kamarádka hlasatelka  Lucie Borhyová.  Pogratulovat přišla také herečka Hanka Macuichová.

Štefan Margita ukončil své tříměsíční hostování v Lyric Opera v Chicagu ve Wagnerově opeře Zlato Rýna, kde ztvárnil roli boha Logeho. Publikum, odborníci  i recenzenti pěli na Štefana jen chválu a uznání.
K hostování v Chicagu pronesl mimo jiné:

"V Americe je zvláštní, že kritik přijde na první představení, zhodnotí ho a pak si ještě dojde třeba na čtvrté a zhodnotí ho znovu. V Čechách to takto nastavené nemáme. Oni nás hned po premiéře sprdnou a už dál nic nenapíšou. A když je něco dobrého, pak už o tom nepíšou vůbec. Ale to je život, tak to je," smál se dobře naladěný Štefan Margita na křtu svého nového vánočního alba X Mas ve foyeru Národního divadla.

Na dotaz Spycrossu, zda sdílí názor José Cury, že mladí nemají napodobovat velké vzory, ale rozvíjet vlastní osobnost pak uvedl, že je to stoprocentní pravda a že se mají pozorováním zkušenějších jen učit, nikoliv je napodobovat.
Případný operní projekt s rolemi šitými přímo na těla sólistů by také uvítal: 

Národní divadlo v Praze také připravuje pod názvem
  " Štefan Margita Gala 60 " na 13. listopad 2016
 slavnostní koncert k 60. narozeninám Štefana Margity.